YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

JÄSEN, oletko jo ladannut Yrittäjät-sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

Raahen Yrittäjät
  • Tapahtuma
  • Vapaa-aika ja juhlat

26.4. Kaupunki kesäkuntoon

Raahe
  • Raahen Yrittäjät

Se on ihan pian täällä – KESÄ! Kerros kerrokselta sulavien nietosten alta paljastuu puistojen viheriöt ja ensimmäiset kevätkesän kukkijat – ja samalla monet luontoon kuulumattomat väriläiskät.

Kutsumme lauantaina 26.4. ihan kaikki kaupunkilaiset yhteiseen Kaupunki kesäkuntoon -ulkoilutapahtumaan, eli talkoisiin siistin kaupunkiympäristön puolesta! Ulkoillaan ja siivoillaan samalla nurkat ja nurmet toivottamaan pian käsillä oleva kesä tervetulleeksi.

Osallistuminen on helppoa!

Kerää roskia kaupungin kaduilta ja viheralueilta muovikassiin ja toimita kassi roskineen Praatin edessä olevalle jätelavalle. Siirtolava on Praatin vieressä perjantaista maanantaihin ja lavalle voi käydä tuomassa katuroskaa suljetuissa pusseissa koko sen ajan. Roskapusseja, jätesäkkejä, kertakäyttökäsineitä ja poimintapihtejä on jaossa Praatissa klo 11.00-13.30. Tapahtuma päättyy klo 14.

♻️ Roskapussin/-säkin palautettuasi voit osallistua arvontaan, jossa palkintoina on raahelaisten yritysten lahjoittamia tuotteita. Arvonta suoritetaan lauantaina noin klo 13.55.

❗ Siirtolavalle voi käydä tuomassa katuroskaa suljetuissa pusseissa perjantai-iltapäivästä maanantaihin.

🌞 Kiitokseksi osallistumisesta tarjoamme kahvia, mehua ja Leipomo Marien uunituoretta pullaa klo 11.00-13.30. Talkootarjoilun olemme varanneet kolmellesadalle (300) innokkaalle kaupunkikuvan siistijälle.

Kaupunki kesäkuntoon talkootapahtuman järjestävät Raahen Yrittäjät ry ja Raahen kaupunki. Menossa mukana myös PattU Naisten Ykköspesisjoukkue.

Maksuton