YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

JÄSEN, oletko jo ladannut Yrittäjät-sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

Satakunnan Yrittäjät

Pk-yritysbarometrin Satakunnan tulosten julkaisu

Verkossa
  • Satakunnan Yrittäjät

Pk-yritysbarometri toteutetaan kaksi kertaa vuodessa. Se tutkii pk-yrityksien suhdannenäkemyksiä ja odotuksia seuraaville 12 kuukaudelle. Satakunnan tulokset julkaistaan tiistaina 11.2. klo 9 alkaen, voit seurata lähetystä etänä (Teams).

Pk-yritysbarometri toimii yrittäjälle hyvänä taustatyökaluna oman yritystoiminnan kehittämiseen ja esimerkiksi investointien suunnitteluun. Pk-yritysbarometrin avulla yrittäjä voi peilata oman toimintansa ennakoimisessa alueellisten kollegoiden suhdanneodotuksia, myös eri toimialoilta. Pk-yritysbarometrin toteuttavat yhteistyössä Suomen Yrittäjät, Työ- ja elinkeinoministeriö sekä Finnvera.

Satakunnan alueellisia tuloksia ovat kommentoimassa Satakunnnan Yrittäjien toimitusjohtaja Nina-Mari Turpelan sekä Finnveran aluepäällikkö Pia Kiurun lisäksi Satakunnan Yrittäjien puheenjohtaja, kuljetusalan yrittäjä Olli Falk sekä mm. Porin kaupungijohtaja Lauri Inna, sote-alan yrittäjä Elina Junnila  ja omistajanvaihdosten asiantuntija Jarkko Koskinen.